خرید خودرو از سامانه یکپارچه خودرو یا خرید خودرو از بورس کالا

سامانه یکپارچه خودرو

خرید خودرو از سامانه یکپارچه خودرو یا خرید خودرو از بورس کالا

خرید خودرو از سامانه یکپارچه خودرو یا خرید خودرو از بورس کالا

سامانه یکپارچه خودرو

 

خرید خودرو از سامانه یکپارچه خودرو یا خرید خودرو از بورس کالا مساله این است!

خرید خودرو از سامانه یکپارچه خودرو از چه تاریخی شروع شد؟

صنعت خودرو مدت هاست که با چالش‌های متفاوتی دستو پنجه نرم میکند. در چند سال اخیر هم نامتعادل بودن عرضه و تقاضا باعث شد تا دلالان بیش از گذشته در بازار خودرو دیده شود و اختلاف بسیاری بین قیمت روز خودرو صفر در کارخانه و بازار به وجود بیاید.

این مشکلات دست به دست هم دادند تا نارضایتی مردم از خودروسازان داخلی بالا بگیرد و دولت هم به مسئله ورود کند. در ۱۱ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ رئیس‌جمهوری با صدور ۸ فرمان خواستار تحول در عرضه و  خرید خودرو شد.

ابراهیم رئیسی تاکید برای حذف تدریجی روند عرضه خودرو به صورت قرعه‌کشی و اصلاح و شفاف‌سازی فروش سریع خودرو به مردم کرد.

به همین منظور ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت، با معرفی سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه خودروهای داخلی را از طرق دیگر ممنوع اعلام کرد.

آیا می توان از بورس کالا خودرو خرید؟

پس از مدتها شاهد عرضه خودروهای پرطرفدار در بورس کالا هستیم . خودروهایی مثل پژو 207 و تارا خودروهایی هستند وارد بورس کالا شدند و به شدت هم پرطرفدار هستند. برای خرید خودرو از بورس کالا، اول باید کد بورسی داشته باشید تا بتوانید کد بورس کالا دریافت کنید.

نحوه خرید خودرو در بورس کالا به دلیل شفافیت نوع خرید و عرضه می تواند جایگزین مناسبی برای قرعه کشی خودرو باشد. در این روش عرضه کننده خودرو بدون واسطه و بر اساس قیمت رقابتی محصولات خود را به فروش می رسانند. در خرید خودرو از بورس کالا هم شرکت های خودرویی سود فروش بالاتر نسبت به قرعه کشی و سایر روش ها را بدست می آورد و هم خریدار نهایی می تواند خودرو را با اختلاف معناداری ارزان تر از بازار خرید کند.

 

امداد خودرو تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست

امداد خوردو جاده ای، امداد خودرو شبانه روزی،مکانیک سیار، خودرو بر تهران، خودرو سوار تهران،تعمیر نیسان وانت در محل با لوازم

قیمت خودرو در بورس کالا بیشتر از سامانه یکپارچه خرید خودرو است؟

قیمت خودرو در سامانه یکپارچه خرید خودرو در دوره معین ثبت نام در سامانه در مقایسه با بازار آزاد و قیمت فعلی بازار بورس خودرو کمتر بود، این سامانه در واقع به منظور کنترل بارها قیمت خودرو را به قیمت درب کارخانه ارایه می داد اما این خود باعث ایجاد تورم و سودجویی دلالان شده بود، به همین دلیل طی چند دوره پس از ارایه خودرو در بازار بورس تلاش کردند شرایط را به حالت قبل تغییر دهند و جالب اینجاست که در این راه موفق هم بودند.

متاسفانه در کشور ما کنترل بازار، نقدینگی و قیمت محصولات دشوار است، زیرا سیستم مدون و صحیحی برای رفتار یکپارچه با افراد سودجو وجود ندارد.

امیدواریم دولت فعلی که شعار مبارزه با فساد را همیشه سر داده است بتواند در مقابل این افراد سودجو و کارخانه های تولید خودرو ایستاده و سهم مردم از بازار خودرو را به صورت عادلانه توزیع نماید.

 

نظرات بسته شده است.